Soflens 59 i Soflens 38 – charakterystyka soczewek od Bausch&Lomb

Soczewki Soflens 59

soczewki Soflens 59Soczewki Soflens 59 zostały wyprodukowane przez firmę Bausch&Lomb i są to soczewki miesięczne, przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Mają one charakter sferyczny i wcześniej były dostępne pod nazwą Soflens Comfort.

Materiałem, z którego wytworzono soczewki Soflens 59 jest Hilafilcon B, mający bardzo wysoki procent uwodnienia wynoszący aż 59%. Dzięki niemu oczy użytkowników noszących soczewki Soflens 59 są zawsze dobrze nawilżone i odżywione, pozostają jasne i zdrowe przez cały czas użytkowania szkieł kontaktowych. Dodatkowo, materiał Hilafilcon B jest bardzo odporny na gromadzenie się osadów białkowych i innych zanieczyszczeń na powierzchni soczewek. Przez to soczewki Bausch&Lomb Soflens 59 zapewniają wysoką wygodę noszenia. Soczewki te minimalizują poczucie suchości oczu, redukują zaczerwienienia i nie dopuszczają do powstania infekcji.

Przy produkcji soczewek kontaktowych Soflens 59 zastosowano technologię UniFit, gwarantującą najwyższy komfort użytkowania szkieł oraz łatwość przy manipulowaniu nimi. Nawet niedoświadczeni w tym względzie użytkownicy nie powinni mieć żadnych problemów podczas zakładania i zdejmowania soczewek Soflens 59. Soczewki posiadają delikatne zabarwienie, co sprawia, że ich użytkowanie staje się jeszcze prostsze.
Soczewki Soflens 59 są w szczególności polecane wszystkim tym osobom, które posiadają wady wzroku – krótkowzroczność lub nadwzroczność oraz pracują przy komputerze przez większą część dnia. Będą one równocześnie idealnym rozwiązaniem dla pacjentów, przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Warto podkreślić, że soczewka Soflens 59 każdorazowo idealnie dopasowuje się do kształtu oka użytkownika i bez problemów porusza się po rogówce, zachowując swój kształt. Optymalne rozmieszczenie masy szkła kontaktowego w soczewkach Soflens 59 sprawia, że prawidłowo układają się one na powierzchni oka.

Soczewki Soflens 38

soczewki Soflens 38Soczewki Soflens 38, produkowane przez Bausch&Lomb w trzech krzywiznach, zapewniają bardzo dobrze ułożenie na oku.
Są one wytwarzane przy użyciu bardzo precyzyjnych technologii – szczególny proces wytłaczania oraz połączenie metod odlewu wirowego i obróbki skrawaniem dają wspaniały efekt, dzięki któremu komfort noszenia soczewek jest bardzo wysoki. Duża przepuszczalność tlenu do oka oraz poziom uwodnienia rzędu 38,6% sprawiają, że soczewki Soflens 38 to doskonały wybór dla osób, które szukają wysokiej jakości za rozsądną cenę. Pozwolą uzyskać oku odpowiedni obraz i nie dopuszczą do jego przesuszenia.