Przegląd najlepszych soczewek miesięcznych

Jak wynika z badań, soczewki miesięczne są noszone przez 57% użytkowników soczewek kontaktowych. Powodów ich niemalejącej popularności należy upatrywać w zdecydowanie niższej cenie w porównaniu do soczewek jednodniowych i to mimo kosztów wynikających z zakupu płynu pielęgnacyjnego i pojemników na soczewki. Wbrew pozorom czas potrzebny na ich czyszczenie nie jest długi i zajmuje maksymalnie 3 do 5 minut, a prawidłowo wyczyszczone soczewki nie stwarzają ryzyk infekcji mimo wielu odmiennych opinii w tym zakresie.

Poniżej przygotowaliśmy przegląd najlepszych soczewek miesięcznych z podziałem na producentów oraz ich marki. Warto zwrócić uwagę, że Johnson&Johnson, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów soczewek w swojej ofercie na rynku polskim nie posiada soczewek miesięcznych, skupiając się przede wszystkim na soczewkach dwutygodniowych (m.in. Acuvue Oasys) i jednodniowe (m.in Acuvue 1-Day Moist, Acuvue 1-Day TruEye). Wyjątek stanowią soczewki Acuvue Vita, ale nie są one jeszcze dostępne na polskim rynku.
Do najbardziej znanych soczewek miesięcznych w zależności od producentów należą:


Soczewki miesięczne Alcon

Soczewki tego producenta posiadają bardzo dobre właściwości w zakresie przepuszczalności tlenowej, dlatego oczy są mnie podatne na podrażnienia. Regularnie czyszczone zachowują właściwości nawet w ostatnim tygodniu użytkowania. Do najbardziej popularnych marek soczewek miesięcznych od Alcona (wcześniej Ciba Vision) należą Air Optix i FreshLook:

Air Optix Plus HydraGlyde

air optix plus hydraglydeNawilżenie soczewek utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie przez cały okres użytkowania – nawet po czterech tygodnia. Posiadają dużą odporność na osadzanie się osadów jak i możliwość spania w soczewkach do sześciu nocy.
Dostępne wielkości opakowań Air Optix Plus HydraGlyde:

 • Air Optix Plus HydraGlyde 3 szt. – 59,62 zł
 • Air Optix Plus HydraGlyde 6 szt. – 93,79 zł

Zobacz Air Optix Plus HydraGlyde w Kodano.pl


Air Optix Aqua

air optix aquaNowoczesny system nawilżający (AQUA) wraz z materiałem silikonowo-hydrożelowym (Lotrafilcon B) zapewniają równomierne nawilżenie przez cały okres użytkowania, a powierzchnia soczewek jest bardziej odporna na gromadzenie się osadów. Wskutek tego można je nosić nawet do kilkunastu godzin na dzień.
Dostępne wielkości opakowań Air Optix Aqua:

 • Air Optix Aqua 3 szt. – 63,64 zł
 • Air Optix Aqua 6 szt. – 99,82 zł

Zobacz Air Optix Aqua w Kodano.pl


Air Optix Night&Day Aqua

air optix night and day aquaSoczewki miesięczne, które mogą być noszone w trybie ciągłym – 24 godziny na dobę. W związku z tym posiadają bardzo dobrą przepuszczalność tlenową, a także są zbudowane z komponentów umożliwiających spanie w soczewkach – materiał Lotrafilcon A.
Dostępne wielkości opakowań Air Optix Night&Day Aqua:

 • Air Optix Night&Day Aqua 3 szt. – 97,14 zł
 • Air Optix Night&Day Aqua 6 szt. – 167,49 zł

Zobacz Air Optix Night&Day Aqua w Kodano.pl


Air Optix for Astigmatism

air optix for astigmatismSoczewki toryczne, które mogą być pozostawiane na oczach również podczas snu przez okres 6 dni. Soczewka utrzymuje się stabilnie na oku na skutek zastosowanego systemu stabilizacji – Precision Balance.
Dostępne wielkości opakowań Air Optix for Astigmatism:

 • Air Optix for Astigmatism 3 szt. – 87,09 zł
 • Air Optix for Astigmatism 6 szt. – 154,09 zł

Zobacz Air Optix for Astigmatism w Kodano.pl


Air Optix Aqua Multifocal

air optix multifocalSoczewki progresywne (multifokalne) do korekcji prezbiopii (starczowzroczności) są idealne na każdą okazję, niezależnie od odległości obserwowanych obiektów. Osoby po 45 roku życia nie muszą być skazane na noszenie okularów bifokalnych (ze strefami do bliży i dali).
Dostępne wielkości opakowań Air Optix Aqua Multifocal:

 • Air Optix Aqua Multifocal 3 szt. – 87,09 zł
 • Air Optix Aqua Multifocal 6 szt. – 160,79 zł

Zobacz Air Optix Aqua Multifocal w Kodano.pl


Air Optix Colors

air optix colorsSoczewki kolorowe dla miłośników soczewek miesięcznych, podobnie jak inne produkty marki Air Optix posiadają bardzo dobrą przepuszczalność tlenową. Do kolorów soczewek Air Optix Colors należą Honey, Pure Hazel, Sterling Gray, zielony, szary, Brilliant Blue, brązowy, niebieski i Gemstone Green.
Dostępna wielkość opakowania Air Optix Colors:

 • Air Optix Colors 2 szt. – 66,99 zł

Zobacz Air Optix Colors w Kodano.pl


Freshlook ColorBlends

freshlook colorblendsDostępne w kolorach szarym, niebieskim, turkusowym, zielonym, miodowym i ametystowym soczewki Freshlook ColorBlends naturalnie podkreślają kolor oczu, ponieważ kolor jest naniesionym we wnętrzu materiału silikonowo-hydrożelowego.
Dostępna wielkość opakowania Freshlook ColorBlends:

 • Freshlook ColorBlends 2 szt. – 66,99 zł

Zobacz Freshlook ColorBlends w Kodano.pl


Freshlook Dimensions

freshlook dimensionsSoczewki koloryzujące, podkreślający naturalny kolor oczu (zielony lub niebieski) – oczy wydają się większe, a osoba je nosząca młodsza. W porównaniu do innych soczewek kolorowych mogą być również noszone codziennie.
Dostępne wielkości opakowań Freshlook Dimensions:

 • Freshlook Dimensions w wersji plano 2 szt. – 71,01 zł
 • Freshlook Dimensions z mocami korekcyjnymi 6 szt. – 154,09 zł

Zobacz Freshlook Dimensions w Kodano.pl


Soczewki miesięczne Cooper Vision

Producent soczewek kontaktowych, którego asortyment w dużej mierze składa się z soczewek miesięcznych, a to za sprawą marek Biofinity jak i Proclear. Wysoki komfort użytkowania soczewek zapewnia bardzo dobra przepuszczalność tlenu.

Biofinity

biofinity 6 szt.Soczewki miesięczne do noszenia w systemie dzień-noc zapewniające oczom nawilżenie na wysokim poziomie jak i ochronę przed infekcjami mimo trzymania ich przez 24 godziny na oczach.
Dostępne wielkości opakowań Biofinity:

 • Biofinity 3 szt. – 43,54 zł
 • Biofinity 6 szt. – 86,42 zł

Zobacz Biofinity w Kodano.pl


Biofinity Toric

biofinity toricSoczewki toryczne do noszenia w systemie dzień-noc wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego Comifilcon A. Po założeniu utrzymują się stabilnie, co zapewnia korekcję astygmatyzmu oraz krótkowzroczności/dalekowzroczności.
Dostępna wielkość opakowania Biofinity Toric:

 • Biofinity Toric 3 szt. – 57,61 zł
 • Biofinity Toric XR 3 szt. – 159,45 zł

Zobacz Biofinity Toric w Kodano.pl


Biofinity Multifocal

biofinity multifocalJedyne w Polsce soczewki progresywne, które można nosić przez 24 godziny na dobę. Woda w soczewkach jest uwalniana stopniowo przez co są one nawilżane przez cały okres użytkowania. Niezależnie od odległości ostrość widzenia jest na bardzo wysokim poziomie. To również opcja dla aktywnych osób.
Dostępna wielkość opakowania Biofinity Multifocal:

 • Biofinity Multifocal 3 szt. – 99,82 zł

Zobacz Biofinity Multifocal w Kodano.pl


Proclear Sphere

proclear spherePowierzchnia soczewek Proclear Sphere jest przez cały czas nawilżona i wolna od zabrudzeń i osadów białkowych. Ich struktura sprawia, że stają się one obojętne dla rogówki oka.
Dostępne wielkości opakowań Proclear Sphere:

 • Proclear Sphere 3 szt. – 32,82 zł
 • Proclear Sphere 6 szt. – 59,62 zł

Zobacz Proclear Sphere w Kodano.pl


Proclear Toric

proclear toricTypowa dla soczewek marki Proclear technologia PC Technology zapewnia ich użytkownikom komfort jak i sprawia, że soczewki utrzymują się stabilnie na oku. Jest to cecha dobrych soczewek torycznych, do których Proclear Toric z pewnością należą.
Dostępne wielkości opakowań Proclear Toric:

 • Proclear Toric 3 szt. – 60,29 zł
 • Proclear Toric 6 szt. – 113,89 zł
 • Proclear Toric XR 3 szt. – 154,09 zł

Zobacz Proclear Toric w Kodano.pl


Proclear Multifocal

proclear multifocalSoczewki progresywne dzielące się na typ D (oko dominujące) i typ N (oko niedominujące). Podobnie jak pozostałe typy Proclear, posiadają dobrą ochronę przed osadami jak i możliwość dobrego widzenia na każdych odległościach.
Dostępna wielkość opakowania Proclear Multifocal:

 • Proclear Multifocal – 66,99 zł

Zobacz Proclear Multifocal w Kodano.pl


Soczewki miesięczne Bausch&Lomb

Soczewki Bausch&Lomb cechuje niższa cena od soczewek konkurentów przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych właściwości optycznych i komfortu dla ich użytkowników. Na uwagę zasługują przede wszystkim soczewki Soflens i Purevision, dostępne zarówno jako soczewki sferyczne, toryczne jak i progresywne.

Soflens 38

soflens 38Soczewki miesięczne odporne na gromadzenie się osadów białkowych, prawidłowo czyszczone (płyn pielęgnacyjne + pojemniczek na soczewki) zapewniają ochronę przed wszelkimi infekcjami.
Dostępna wielkość opakowania Soflens 38:

 • Soflens 38 – 6 szt. – 59,62 zł

Zobacz Soflens 38 w Kodano.pl


Soflens 59

soflens 59Mimo ceny soczewki Soflens 59 posiadają uwodnienie na wysokim poziomie (59%), ochronę dla oczu przed infekcjami przy założeniu odpowiedniej ich pielęgnacji jak i dobre dopasowanie niezależnie od kształtu rogówki.
Dostępna wielkość opakowania Soflens 59:

 • Soflens 59 – 6 szt. – 44,88 zł

Zobacz Soflens 59 w Kodano.pl


PureVision 2 HD

purevision 2 hdBardzo dobra przepuszczalność tlenu i zastosowanie optyki wysokiej rozdzielczość zapewniają wyraźne widzenie bez defektów świetlnych jak i ochronę przed infekcjami. Zalecane dla użytkowników dużo pracujących przed ekranem komputera.
Dostępne wielkości opakowań PureVision 2 HD:

 • PureVision 2 HD 3 szt. – 53,59 zł
 • PureVision 2 HD 6 szt. – 73,69 zł

Zobacz PureVision 2 HD w Kodano.pl

PureVision 2 HD for Astigmatism

purevision 2 hd for astigmatismSoczewki astygmatyczne o wysokim stopniu uwodnienia do noszenie także w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę. W przypadku zdejmowania ich na noc należy je czyścić i przechowywać w specjalnych pojemniczkach na soczewki.
Dostępne wielkości opakowań PureVision 2 HD for Astigmatism:

 • PureVision 2 HD for Astigmatism 3 szt. – 69,67 zł
 • PureVision 2 HD for Astigmatism 6 szt. – 129,30 zł

Zobacz PureVision 2 HD for Astigmatism w Kodano.pl

PureVision 2 HD for Presbyopia

purevision 2 hd for presbyopiaCienka struktura soczewek zapewniają lepsze dopasowanie się do wrażliwego na wysychanie i podrażnienie oczu osób po 40 roku życia i borykających się z problemem prezbiopii (starczowzroczności). PureVision 2 HD for Presbyopia posiadają przepuszczalność tlenową wynoszącą 130 Dk/t.
Dostępne wielkości opakowań PureVision 2 HD for Presbyopia:

 • PureVision 2 HD for Presbyopia 3 szt. – 87,09 zł
 • PureVision 2 HD for Presbyopia 6 szt. – 154,09 zł

Zobacz PureVision 2 HD for Presbyopia w Kodano.pl


Rankingi soczewek miesięcznych

Na podstawie comiesięcznych zestawień prowadzonych przez sklep internetowy Kodano.pl porównaliśmy popularność najlepszych miesięcznych soczewek kontaktowych.
Wśród soczewek miesięcznych największą popularnością cieszą się niezmiernie szkła Biofinity® z 6 sztukami, natomiast na drugiej i trzeciej pozycji pojawiały się soczewki #bioview Monthly 6 szt., Air Optix® Plus HydraGlyde® 6 szt., AquaView Monthly 6 szt., Air Optix® Aqua 6 szt. i Biofinity® 3 szt.

W styczniu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Air Optix® Plus HydraGlyde® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w styczniu 2020


W lutym 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Air Optix® Aqua 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lutym 2020


W marcu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Air Optix® Aqua 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w marcu 2020


W kwietniu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.
 • Air Optix® Aqua 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w kwietniu 2020


W maju 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w maju 2020


W czerwcu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w czerwcu 2020


W lipcu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lipcu 2020


W sierpniu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w sierpniu 2020


We wrześniu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Air Optix® Plus HydraGlyde® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych we wrześniu 2020


W październiku 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Air Optix® Plus HydraGlyde® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w październiku 2020


W listopadzie 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • #bioview Monthly 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w listopadzie 2020


W listopadzie 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • #bioview Monthly 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w listopadzie 2020


W grudniu 2020 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w grudniu 2020


W styczniu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w styczniu 2021


W lutym 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® 3 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lutym 2021


W marcu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w marcu 2021


W kwietniu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • AquaView Monthly 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w kwietniu 2021


W maju 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w maju 2021


W czerwcu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w czerwcu 2021


W lipcu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lipcu 2021


W sierpniu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w sierpniu 2021


We wrześniu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w wrześniu 2021


W październiku 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w październiku 2021


W listopadzie 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • AquaView Monthly 6 szt.
 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w listopadzie 2021


W grudniu 2021 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w grudniu 2021


W styczniu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w styczniu 2022


W lutym 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lutym 2022


W marcu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w marcu 2022


W kwietniu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w kwietniu 2022


W maju 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w maju 2022


W czerwcu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w czerwcu 2022


W lipcu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w lipcu 2022


W sierpniu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych w sierpniu 2022


We wrześniu 2022 największą popularnością cieszyły się:

 • #bioview Monthly 6 szt.
 • Biofinity® Toric 3 szt.
 • Biofinity® 6 szt.

Zobacz ranking soczewek miesięcznych we wrześniu 2022