Co wybrać – Soflens 38 czy Soflens 59?

soflens 38 a soflens 59Obecnie wady wzroku, takie jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność to coraz częściej występujące problemy ze wzrokiem. Niemniej nie trzeba uciekać się do noszenia bardzo grubych okularów, ponieważ soczewki firmy Soflens doskonale je zastąpią. Tak jest również w przypadku soczewek Soflens 38 i Soflens 59.

Zalety soczewek Soflens 38

Soczewki Soflens 38 są miękkimi soczewkami miesięcznymi. Wykonuje się je z materiałów odpornych na odkładanie wszelkich osadów, dlatego mogą być używane naprawdę długo, co przesądza o ich bardziej ekonomicznym zakupie. Soczewki te przeznaczone są szczególnie dla osób oszczędnych, bowiem jeżeli porównać ich czas użytkowania do ceny to jest to niezwykle korzystna oferta. Soczewki Soflens 38 wykonuje się z niezwykle trwałego Polymaconu. Posiadają dużą przepuszczalność tlenu, która porównywalna jest z soczewkami o dużej zawartości wody.

Chroniony patentem specjalny kształt krawędzi w przypadku soczewki Soflens 38 znacznie ułatwia zdejmowanie i zakladanie, jak również zapewnia wygodę noszenia. Soczewki te produkuje się w 3 krzywiznach, dzięki czemu są idealnie dopasowane do każdego oka. Są wysoko oceniane pod względem zagwarantowanego komfortu noszenia i ostrości wzroku.

Zalety soczewek Soflens 59

Soflens 59 są soczewkami typu miękkiego, jak również charakteryzują się prostotą użytkowania, zarówno podczas codziennego noszenia, jak i podczas zakładania i zdejmowania. Dzięki zastosowanej w nich nowoczesnej formule UniFit, ich powierzchnia w niezwykle łatwy sposób dopasowuje się do krzywizny oczu, a także w razie konieczności umożliwia przesunięcie w celu dopasowania. Jest to możliwe dzięki równomiernie rozłożonej masie, która podczas poruszania nie podrażnia powierzchni oczu.

Soczewki Soflens 59 posiadają ergonomiczny kształt i są niezwykle proste w obsłudze. Numer 59, który obecny jest na opakowaniu oznacza procent nawilżenia, które jest niezwykle istotna w dopasowaniu soczewki i do oka, jak również zapobieganiu podrażnieniom. W modelu Soflens 59 krawędzie soczewek są niezwykle gładkie, dzięki czemu nie ma możliwości podrażnień.

Soflens 59 vs Soflens 38

Model ten jest idealnym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z soczewkami, bowiem są one niezwykle łatwe i przy tym wygodne do założenia. Soflens 59 wykonuje się z nowoczesnych materiałów, dzięki czemu mogą być długo przechowywane. Cechuje je łagodne przejście od krawędzi, jak również centralnej krzywizny polimeru. Tak jak w modelu Soflens 38 zastosowano specjalną technologię rozkładu masy , która pozwala na zachowanie doskonałej ostrości widzenia przy zerowym oddziaływaniu polimerycznego materiału na powieki i rogówkę oka. Ponadto soczewki te sprzedaje się w opakowaniach typu booster, dzięki czemu można je łatwo odparować. Kolejnymi zaletami są niska cena i elastyczność ( soczewka zachowuje swój kształt ).

Pośród wad soczewek Soflens 59 można wymienić chociażby małą odporność na ścieranie, bowiem można je nosić maksymalnie trzydzieści dni. Z racji krótkiego terminu przydatności nie jest to zbyt ekonomiczny zakup, gdyż po miesiącu należy zakupić kolejną ich parę. Ponadto biorąc pod uwagę dużą zawartość wody (w tym wypadku 59%) należy zachować dużą ostrożność przy ich użytkowaniu, bowiem mogą w bardzo łatwy sposób ulec niechcianemu uszkodzeniu.

Podsumowanie

Podsumowując powyższy artykuł warto zaznaczyć, że oba modele soczewek Soflens posiadają zarówno wady i zalety. Soczewki Soflens 38 przeznaczone są dla osób, dla których istotna jest niska cena i możliwość użytkowania ich przez dłuższy czas. Natomiast soczewki Soflens 59 są dużo bardziej nowoczesne i nie podrażniają oka, ale można je nosić tylko 30 dni, co rodzi konieczność zakupienia nowej pary.