Soczewki Soflens do korekcji astygmatyzmu

soczewki soflens 66Jeśli cierpisz na astygmatyzm, dobrze wiesz, że soczewki kontaktowe oraz okulary przeznaczone dla Ciebie są znacznie droższe, niż te korygujące np. samą krótkowzroczność. W przypadku okularów potrzebujesz bowiem szkieł cylindrycznych, a jeśli wolisz soczewki – musisz zaopatrzyć się w toryczne.
Niestety ich ceny są wysokie, jednak zawsze można kupić je trochę taniej – np. w sklepach internetowych. Soczewki toryczne możemy oczywiście dobrać ze względu na częstotliwość wymiany, tak jak w przypadku wszystkich innych rodzajów. Najpopularniejszymi są produkty marki Bausch&Lomb – Soflens 66 Toric (do miesięcznej wymiany) oraz Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism (w systemie dziennej wymiany).

Soczewki toryczne od Soflens

Soflens 66 Toric to nowoczesne soczewki miesięczne, które charakteryzuje zaawansowana konstrukcja Lo-Torquise, odpowiedzialna za prawidłowe i bardzo stabilne położenie soczewek na oczach. Szkła pozostają na swoim miejscu, co gwarantuje prawidłowy obraz widzenia. Są bardzo odporne na osad białkowy, mają niską zdolność do odwadniania, wykonane są z wyjątkowo trwałego materiału, a zakres wad wzroku jaki obejmują jest co najmniej imponujący. Zakłada się je bardzo prosto dzięki specjalnym oznaczeniom, które podpowiadają w jakiej pozycji soczewki muszą trafić na oczy. Ponadto są wysoko uwodnione, gdyż aż w 66%, a materiał wykorzystywany do ich wykonania to Alphafilcon A.

Stopień uwodnienia w soczewkach torycznych

Jednodniowe soczewki Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism dzięki precyzyjnie wykonanej krawędzi gwarantują możliwie najlepszy komfort noszenia, a ich unikalna konstrukcja optyczna skutecznie radzi sobie z problemem skupiania przechodzących przez źrenicę promieni światła dokładnie w tym samym punkcie. Wykonane zostały z materiału Hilafilcon B, który przepuszcza tlen do rogówki, a uwodnienie jest na poziomie 59%. Dzięki temu mamy pewność, że będą wygodne przez cały dzień. Stabilność widzenia, idealne nawilżenie, przepuszczalność tlenu, wygoda – czy można oczekiwać czegoś więcej od soczewek?