Bezobsługowe soczewki dzień – noc

soczewki kontaktowe toryczneWiele osób chciałoby używać soczewek, lecz przeraża je perspektywa codziennego rytuału ich zakładania i zdejmowania. Jest na to rozwiązanie! Na rynku dostępne są szkła do noszenia w trybie dzień-noc, których nie musimy zdejmować nawet przez miesiąc!

Soczewki dzień-noc są przeznaczone szczególnie dla osób z dużą wadą wzroku, przy których szkła okularowe miałyby bardzo dużą grubość. Szkła pozwalają takim ludziom cieszyć się ostrym widzeniem całą dobę niezależnie od tego czy wstają w nocy sprawdzić która godzina czy też po prostu robią obiad. Soczewki te mogą być również skierowane do osób aktywnych, które na przykład wyjeżdżają na dłuższy czas w miejsce, gdzie nie będzie warunków na codzienne zakładanie i zdejmowanie szkieł.

Renomowane marki mają w swojej ofercie soczewki do noszenia w trybie dzień-noc. Air Optix Night&Day Aqua firmy Ciba Vision są przeznaczone do bezpiecznego noszenia nawet przez miesiąc. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału na bazie silikonu, dzięki któremu rozwiązany został problem oddychania rogówki w czasie snu.

Firma Bausch&Lomb oferuje dwa modele soczewek do nieustannego korzystania. Pierwszy z nich to PureVision, który dzięki wykorzystaniu technologii AerGel zapewnia wysoki komfort noszenia przez całą dobę. Drugi to PureVision 2 HD, w których zastosowano optykę o wysokiej rozdzielczość High Definition.