Biofinity – opis marki i odpowiedniki handlowe soczewek

soczewki BiofinitySoczewki Biofinity produkowane przez firmę Cooper Vision uchodzą za najwygodniejsze soczewki kontaktowe na rynku. Na czym polega ich wyjątkowość? Przede wszystkim przeznaczone są do noszenia miesięcznego w trybie dziennym i nocnym, można ich więc wcale nie zdejmować, co stanowi znakomitą opcję dla zapracowanych osób. Dzięki dodatkowemu nawilżeniu, utrzymuje się ono przez cały czas noszenia soczewek. Dzięki temu nie ma problemu z wysychaniem oczu i nawet osoby, które mają z tym kłopot, nie muszą stosować dodatkowo kropli czy żeli nawilżających. To jednak nie koniec zalet tego wysokiej jakości produktu optycznego.

Nowoczesna wygoda

Ultramiękkie, hydrożelowo-silikonowe soczewki nowej generacji, są niewyczuwalne podczas noszenia. Biofinity posiadając takie cechy, zapewniają komfort nawet w przypadku pozostawiania ich na noc, co odróżnia je od innych soczewek tego typu. Specjalna technologia sprawia, że soczewki Biofinity są dobrze uwodnione i przepuszczają duże ilości tlenu. Można je więc nosić bezpiecznie i bez żadnej szkody dla oczu, w tym takich problemów jak ich męczenie się, pieczenie itp. To świetne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują przed komputerem, a dodatkowe nawilżenie praktycznie eliminuje problem suchego oka, typowy u takich osób. Poza komfortem, jakiego wymaga się od soczewek III generacji, produkt ten przez swą wysoką technologię produkcji zapewnia także optymalną ostrość widzenia przy różnych wadach wzroku i doskonałe dopasowanie. Wpływa na to zarówno asferyczna przednia powierzchnia soczewki, jak i tylna, która daje idealne dopasowanie. Soczewki te wyróżniają się też okrągłym kształtem, który mniej oddziałuje na spojówkę.

Bogaty wybór pod wieloma nazwami

Soczewki Biofinity można znaleźć w wielu wariantach, także jeśli chodzi o ich odpowiedniki handlowe. Są one bardzo popularne i chętnie wybierane zwłaszcza przez osoby, które nie chcą zdejmować soczewek na noc. W sprzedaży można znaleźć między innymi soczewki takie jak: iWear Oxygen, Medivue Premier, Ultraflex Premium, Bioel, Eyeoxy Duality, iLoox Contact czy SuperLens Premium.