Horien Disposable – soczewki miesięczne z pełną ostrością widzenia

soczewki horien disposableSoczewki Horien Disposable to stosunkowo tanie soczewki kontaktowe, przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Zapewniają one komfortowe widzenie i użytkowanie przez jeden miesiąc, po czym należy je wymienić na nowe. Jasnoniebieskie zabarwienie soczewek Horien Disposable powoduje, że łatwo się je zakłada i zdejmuje z oczu. Jednocześnie, zabarwienie to nie powoduje, że następuje zmiana koloru oczu użytkownika.

Do produkcji soczewek Horien Disposable wykorzystano technologię odlewania w formie, która charakteryzuje się niespotykaną nigdzie indziej precyzją. Technologia ta pozwala na stworzenie szkieł kontaktowych doskonale ukształtowanych, dających optymalny komfort noszenia oraz trwałą ostrość widzenia w każdych warunkach, przez cały okres ich użytkowania. Technologia odlewu w formie w przypadku produkcji soczewek daje im wysoką jakość, ponieważ soczewki mają doskonały kształt oraz idealnie płaskie powierzchnie.

Horien Disposable – właściwości fizyczne

Soczewki kontaktowe Horien Disposable są zaliczane do szkieł IV grupy, co oznacza, że są one wysoko nawodnione jonowo. Materiał hydrożelowy wykorzystany w produkcji soczewek Horien Disposable to Polimer Ocufilcon D. Charakteryzuje się on 55% uwodnieniem. Soczewki Horien Disposable są stosowane do korekcji aberracji sferycznej w zakresie mocy od -1.0 do -8 dioptrii. Aberracja sferyczna wywołuje skupianie się światła padającego na oko na różnych punktach, co jest przyczyną niewyraźnego widzenia. Konstrukcja asferycznych soczewek Horien Disposable zmniejsza rozogniskowanie spowodowane aberracją sferyczną, dając o wiele lepszą ostrość i jakość widzenia. Wskaźnik przepuszczalności tlenu w przypadku tych soczewek wynosi Dk 19.7.

Śmiało można powiedzieć, że te miękkie, miesięczne soczewki hydrożelowe zajmują pozycję najbardziej zaawansowanych soczewek asferycznych, jakie dostępne są na światowym rynku.