Uniwersalność soczewek kontaktowych

uniwersalność soczewek kontaktowychDysfunkcje narządu wzroku mogą występować mimo niewielkiego naszego wpływu. Mogą one bowiem wynikać z ubytków o podłożu genetycznym, które niejako dziedziczymy po przyjściu na świat. Jeżeli więc została zdiagnozowana u nas wada wzroku, należy znaleźć łatwy i sprawny sposób, aby sobie z nią poradzić. W takich przypadkach najbardziej cenione są rozwiązania uniwersalne i kompleksowe, które mogą być stosowane przez osoby w różnych przedziałach wiekowych. Mowa oczywiście o soczewkach kontaktowych, które posiadają mnóstwo zalet.

Niezależnie od mocy optycznej

Najważniejszą z nich jest dopasowanie mocy do konkretnej wady. Jest ona doceniana najbardziej przez osoby, których wady mają różną wartość w obu gałkach ocznych. Tak zwana różnowzroczność nie zawsze może być korygowana przez okulary, gdyż przy zbyt dużej różnicy niemożliwe staje się odpowiednie dopasowanie szkieł. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem wydają się być właśnie soczewki. Ich moc wyrażona w dioptriach zostanie dopasowana bez problemu, dzięki czemu komfort naszego widzenia wzrośnie w sposób znaczący.

Nawilżanie oczu

Obecny rozwój pozwala także na to, aby skutecznie zwalczać problem związany z dość częstym w dzisiejszych czasach zespołem suchego oka. Może on wystąpić w sytuacji źle dopasowanych soczewek, jednak częściej dotyczy on naszego trybu życia. Gdy dużo czasu spędzamy przed ekranem monitora bądź nasze oczy narażone są na wpływ silnego wiatru czy nadmiernego słońca, gałka oczna często się wysusza, co zaś objawia się poprzez zaczerwienienie, swędzenie i lekki ból. Na szczęście na rynku dostępne są soczewki, które przyniosą nam ulgę w takich sytuacjach. Należy jednak szukać soczewek miękkich, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami nawilżania oka. Dzięki temu narząd wzroku będzie należycie chroniony oraz odżywiony. Pozytywny efekt odczuwa się bardzo szybko. To właśnie uniwersalność i swoboda dopasowania soczewek sprawia, że decydujemy się na porzucenie okularów na rzecz coraz bardziej popularnej metody korekcji wzroku.