Dobór soczewek tylko u lekarza

dobór soczewek u lekarzaDobór szkieł kontaktowych wcale nie jest taki prosty, jak by się nam mogło wydawać. W tej sprawie powinniśmy udać się do lekarza, który ma doświadczenie przy dopasowywaniu szkieł do oczu pacjentów i posiada niezbędną aparaturę, pozwalającą na wykonanie badania pod kątem soczewek. Takie badanie można zrobić w każdym większym gabinecie okulistycznym, nawet za darmo.

Okulista ustali też, jaki jest poziom nawilżenia naszych oczu i czy nie ma dla nas przeciwwskazań do noszenia szkieł kontaktowych, a także przeprowadzi z nami wywiad, aby dowiedzieć się więcej o stylu życia, jaki preferujemy. Później nauczy nas zakładać soczewki i sprawdzi, czy dobrane przez niego szkła dobrze układają się na naszych oczach. Jeśli pomyślnie przejdziemy tą próbę, czeka nas już tylko wizyta kontrolna. Jak widać, dobór soczewek jest tak naprawdę dość długim i skomplikowanym procesem.

Niektórzy bez konsultacji z lekarzem dobierają sobie szkła, co nie jest najlepszym pomysłem i może skończyć się różnymi powikłaniami. Soczewki różnią się od siebie, chociaż nie widać tego gołym okiem. Nie dobiera się ich na zasadzie – tak, to będą moje soczewki, ponieważ koleżanka takie nosi i sobie chwali. Oczy każdego z nas są inne i każdy powinien indywidualnie udać się do lekarza w celu doboru szkieł, jeśli chce je nosić bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu.