Soczewki kontaktowe Frequency 55

soczewki frequency 55Soczewki Frequency 55 Aspheric zostały wyprodukowane przez firmę Cooper Vision i są to soczewki miękkie, nowej generacji, przeznaczone do częstej wymiany. Można je nosić w trybie dziennym przez jeden miesiąc. Soczewki te zapewniają wysoki, nieodczuwalny dotychczas, komfort noszenia i widzenia dla swoich użytkowników.

Asferyczna powierzchnia przednia soczewek Frequency 55 Aspheric w połączeniu z unikalnym kształtem tylnej, sferycznej jednokrzywiznowej powierzchni szkła, dała znakomite rezultaty. Wielokrotnie podczas projektowania soczewek Frequency 55 Aspheric testowano ich kształt, aby dobrać go w sposób optymalny do krzywizny oka użytkownika. W toku produkcji soczewek Frequency 55 Aspheric zastosowano zaawansowane technologie, które zapewniły soczewkom małą grubość krawędzi. Dzięki temu łatwo się je zakłada oraz zdejmuje z oczu. W procesie produkcji wykorzystano system UltraSYNC, przez co soczewki stały się wygodniejsze i prostsze, jeśli chodzi o manipulację nimi. Ich obsługa jest mało skomplikowana, nawet dla osób, które wcześniej nie korzystały ze szkieł kontaktowych.

Soczewki Frequency 55 Aspheric wykonano z materiału Methafilcon A, o wysokim stopniu uwodnienia na poziomie 55%. Przepuszczalność tlenu w soczewkach tego typu również jest bardzo wysoka. Te dwie cechy połączone ze sobą spowodowały, że soczewki Frequency 55 Aspheric zapewniają idealne widzenie w każdych warunkach i nie dopuszczają do przesuszania się oczu.

Producentowi soczewek Frequency 55 Aspheric udało się uzyskać zdecydowaną poprawę widzenia dzięki znacznie bardziej precyzyjnemu ogniskowaniu promieni światła padających na siatkówkę. W soczewkach Frequency 55 Aspheric zredukowano do minimum obszar ogniskowania, umożliwiając dodatkowo poprawę widzenia osobom również z niewielkim astygmatyzmem.