Czy soczewki miesięczne to dobry pomysł na wakacje?

soczewki miesięczne latoBez względu na to czy na wakacje wybieramy aktywny wypoczynek wakacyjny, czy preferujemy kilka leniwych dni, ważne jest aby czuć się komfortowo. Mając wadę wzroku i nosząc okulary korekcyjne, oczywiście o żadnym komforcie na wakacjach nie może być mowy. Jak się okazuje, w przypadku soczewek kontaktowych też nie zawsze jest to możliwe.

Niejednokrotnie już wskazywano, że najpopularniejszy rodzaj soczewek, to soczewki miesięczne. Nie ma w tym nic dziwnego, są one stosunkowo tanie, a miesiąc używalności soczewki jest terminem optymalnym do zapewnienia soczewce należytej świeżości. Niestety nie zawsze soczewki miesięczne zdają egzamin. Tak jest jeśli chodzi o wyjazd wakacyjny.

Płyny i pojemniki – soczewkowe akcesoria

Wiadomo, że używając soczewki miesięczne koniecznie jest posiadania płyny i pojemniczka na soczewki. W podróży bywa to dość uciążliwe i zajmuje miejsce. Jeszcze większym problemem jest troska o to, aby soczewek nie zgubić, aby się nie uszkodziły albo nie zabrudziły. Bywa to trudne do wykonania, bo przecież lubimy pływać, nurkować, grać w siatkówkę plażową. To wszystko powoduje, że soczewka jest narażona na urazy, a nawet zagubienie. Dlatego biorąc pod uwagę te aspekty, jako zwolennicy soczewek miesięcznych, w tym jednym przypadku postulujemy o rozważenie zakupu soczewek jednodniowych.