Biomedics 55 evolution od Cooper Vision

soczewki biomedics 55 evolutionSoczewki Biomedics 55 evolution zostały wyprodukowane przez firmę Cooper Vision i znane są one również pod nazwą Mediflex 55. Są to szkła kontaktowe o miesięcznym terminie użytkowania w trybie dziennym. Mają specyficzną, sferyczną budowę, która powoduje, że idealnie dopasowują się one do powierzchni oka użytkownika. Korzystając z soczewek Biomedics 55 evolution można uzyskać idealną ostrość i wyrazistość obrazu oraz komfort noszenia.

Precyzyjne kontrolowany i cienki materiał Ocufilcon D, z którego wykonane są soczewki Cooper Vision Biomedics 55 evolution powoduje, że są one w pełni wygodne dla wszystkich pacjentów. Mają one zaokrąglone brzegi, dzięki czemu na oczach są praktycznie niewyczuwalne i łatwo się nimi manipuluje. Materiał Ocufilcon D posiada wysoki stopień uwodnienia na poziomie 55%. Chroni on soczewki przed osadzaniem się na ich powierzchni osadów białkowych i innych, szkodliwych dla zdrowia oczu zanieczyszczeń.

Soczewki Biomedics 55 evolution posiadają delikatne, niebieskie zabarwienie sprawiające, że ich zakładanie i zdejmowanie z oczu jest bardzo proste. Asferyczna powierzchnia soczewek Biomedics 55 evolution pozwoliła na uzyskanie dokładniejszego obrazu posiadającego wyższą rozdzielczość w porównaniu ze standardowymi soczewkami sferycznymi.

Warto podkreślić, że soczewki Biomedics 55 evolution zostały wyposażone w System Korekcji Aberracji ANS, który skutecznie likwiduje aberrację soczewki kontaktowej, jak również i oka. Dzięki temu soczewki Biomedics 55 evolution zapewniają uzyskanie idealnie czystego i ostrego obrazu.
Producent soczewek Biomedics 55 evolution dał im także filtr UV, chroniący oczy użytkowników przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.